Ücretsiz dağıttı, Yunan müşterileri oldu

BALIKESİR’in Ayvalık İlçesi’nin marka yerlerinden olan İmren Pastanesi’nin sahibi Ahmet Tarçın ve ortağı Miray Anaz, geçen ay Midilli Adası’nda düzenlenen festival kapsamında açtığı stantta dağıttığı bedava tatlıların karşılığını fazlasıyla aldı. İmren’in lezzetini beğenen Yunan turistler, alışveriş için Ayvalık’a geldiğinde doğruca pastanenin yolunu tutuyor.
Yunanistan’ın Midilli Adası’nda ilk kez düzenlenen 1’inci Türk- Yunan Ticaret ve Kültür Festivali, iki yakanın iş dünyasını bir araya getirdi. Festival kapsamında kurulan fuarda stant açarak ürünlerini sergileyenler arasında Ayvalık’ın ünlü pastanesi İmren de yer aldı. Pastanenin sahibi Ahmet Tarçın, fuarı gezen Yunanlılara, kilolarca sakızlı kurabiye, sakızlı dondurma ve lor tatlısını ücretsiz dağıttı. Tarçın, bu ikramının karşılığını kısa sürede almaya başladı.

Euronun Türkiye’de değerinin yüksek olması nedeniyle alışverişi Türk sahillerinden yapmaya çalışan Yunanlar, feribotla geldikleri Ayvalık’ta İmren Pastanesi’ni bulmakta gecikmedi. Midilli’den 1.5 saatlik gemi yolculuğunun ardından Ayvalık’a inen Yunanlar, öğle yemeğinde Ayvalık’ın yerel lezzetlerini tattıktan sonra akşam üzeri doğruca pastanenin yolunu tutarak lor tatlısı almaya başladı.

Pastanenin sahibi Ahmet Tarçın ve ortağı Miray Ayaz, gördükleri ilgiden memnun olduklarını belirtirken, Yunan müşteriler de lor tatlısının tutkunu olduklarını söyledi.
Tuncel YILMAZ/AYVALIK (Balıkesir), (DHA)

Tuncel YILMAZ – DHA

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.